Аліменти на дитину допомога юриста Львів

Ніхто не застрахований від ситуацій в житті, коли, в силу обставин, що склалися, доводиться приймати непрості рішення про розрив сімейних відносин з колись коханою тобі людиною. При цьому нерідко виникають життєво важливі питання, пов’язані з подальшим утриманням неповнолітніх дітей, малозабезпечених  старих батьків. Звичайній людині осягнути всі тонкощі законодавства при вирішенні майнових питань, які виникають в шлюборозлучному процесі (особливо якщо це стосується прав та інтересів дітей) дуже не просто. У таких випадках часто виникає гостра необхідність кваліфікованої допомоги юриста по стягненню аліментів.

Юрист або адвокат по Аліментах?

Для простої людини на перший погляд, різниця між юристами і адвокатами не суттєва і асоціюється вона в основному з різницею їхніх гонорарів, причому не на користь останніх. Але насправді це не зовсім так.

По-перше, адвокати – це ті ж юристи, тільки вони, згідно із законодавством України, несуть юридичну відповідальність за невиконання зобов’язань перед клієнтом, а юристи без Адвокатського статусу такою відповідальністю не обтяжені.

По-друге, при вирішенні спорів щодо стягнення аліментів значний обсяг роботи захисника пов’язаний з поданням клієнта в судах. А законом ця місія покладена виключно на адвокатів. Так що якщо вам потрібна тільки консультація з конкретної правової нагоди, то допомогти вам може і юрист. А якщо вам належить відстоювати свої права і інтереси в суді, то без допомоги адвоката вам не обійтися.

Як вибрати потрібного адвоката по аліментах?

Вибираючи адвоката або юриста по аліментах, в першу чергу слід враховувати наявність досвіду ведення справ саме за цим напрямком. Дуже важливим є те, як захисник на практиці може застосовувати теоретичні знання. На первинному етапі вибору важливими є й інші критерії. Наприклад, при виборі такого фахівця у Львові, дуже часто звертають увагу на зовнішні атрибути, які супроводжують його професійну діяльність – офіс, обстановка в ньому, машина, костюм, секретар і т.д. Після того, як клієнт зробить свій вибір, не зайвим буде перевірити, чи не є претендент самозванцем. Для цього треба на сайті Національної асоціації адвокатів України заповнити відповідну форму пошуку в Єдиному реєстрі адвокатів України, вказавши анкетні дані претендента на співпрацю. Якщо в результаті пошуку ви виявите профіль зацікавленого вами адвоката, то можете не сумніватися в його легітимності. У разі ж відсутності профілю будьте впевнені – перед вами шахрай. І якщо така людина починає спілкування з клієнтом з обману, то краще не мати з ним ніяких справ.

Як показує практика, найбільш кваліфіковану допомогу в суперечках по стягненню аліментів надають ті фахівці, хто визначив для себе цю сферу діяльності як основну.

При цьому не слід забувати про те, що найкращим варіантом вирішення питання про виплату аліментів на утримання дітей є добровільна згода чоловіка, без примусу судом. Але навіть в таких випадках консультація юриста не завадить. Адже не дарма каже народна мудрість: «обізнаний – значить озброєний».