Кредит можна воістину назвати одним з революційних відкриттів людства. З його допомогою, як за помахом чарівної палички, вирішуються економічні проблеми.

Але така фінансова панацея має свою ціну. За користування кредитом позичальник сплачує позичковий відсоток. У більшості випадків чималий. При цьому клієнт приймає на себе всі ризики, пов’язані з погіршенням власної платоспроможності і зміною масштабу розв’язуваних за рахунок кредитних коштів завдань.

Фінансовими ризиками кредитування при бажанні можна грамотно управляти. Але проблема в тому, що на цьому “підводні камені і водоспади” на “річці” кредитних грошей не закінчуються. Так, позичальника можуть очікувати юридичні бар’єри – порушення прав, які, до того ж, досить часто буває неможливо спрогнозувати.

Адвокат по кредитах Львів

Не секрет, що банки, відчуваючи себе “сильною стороною” кредитного договору, відмовляють у наданні кредиту по вже зробленій угоді, продають предмет застави за безцінь, вимагають дострокового повернення кредиту та звернення стягнення на забезпечення, допускають прострочення кредитора, стягують комісію за відкриття і ведення позичкового рахунку, списують з особового рахунку клієнта неустойку раніше суми поточної заборгованості встановлюють підсудність спорів за договором в порушення законодавства про захист прав споживачів і навіть здійснюють кредитне рейдерство.

Ось далеко не повний перелік правових ризиків, які супроводжують кредит і, по суті, стають додатковою платою за нього. Нерідко вони лягають на плечі не тільки позичальника, але і заставодавця, а також поручителя.

При укладанні кредитного договору клієнт, як правило, знаходиться в стані ейфорії в передчутті отримання кредитного блага. Тому він може підписати відповідні документи після побіжного прочитання або, як то кажуть, “нє глядя”.

Так чи інакше, клієнт нерідко укладає кредитний договір на тих умовах, які для нього в тому чи іншому обсязі є неприйнятними. З появою у позичальника проблем “кредитна ейфорія” змінюється розгубленістю і стурбованістю, під гнітом яких він звертається до адвоката.

Оскільки будь-яка юридична проблема унікальна, досвідчений адвокат здатний запропонувати позичальникові нестандартні рішення. Але далеко не завжди такі рішення призводять до усунення всіх правових наслідків, які виникли в результаті укладення кредитного договору. Звідси мудрий клієнт може вивести для себе дуже просте правило – звертатися до адвоката вже на стадії укладання кредитної угоди.

Саме на цьому етапі у кредитного адвоката є повна свобода маневру. Він в змозі застерегти клієнта від здійснення невигідних угод, роз’яснити йому способи мінімізації прийнятих на себе ризиків, узгодити з банком взаємоприйнятні умови кредитування.

Кредитні суперечки виникають, як правило, на підставі випливаючих вимог кредиторів до позичальників, упущеної ними вигоди і понесених збитків. Сторони в позовному провадженні мають право висувати свої зауваження і вимоги. Як і багато суперечок, кредитні також мають свої особливості.

По-перше, якщо, одна зі сторін кредитного договору – фізична особа, а інша – кредитна установа зі своїм штатом професійних юристів, то учасники кредитних відносин спочатку мають «різні вагові категорії».

По-друге, особливостями розгляду кредитних суперечок є і те, що після початку судового провадження кредитна установа продовжує нараховувати відсотки за укладеним договором. На жаль, практично більша частина позичальників приходить за допомогою до юристів дуже пізно. Але, як відомо, немає безвихідних ситуацій, в будь-який з них можна знайти вихід.