Адвокат по ст.125 Умисне легке тілесне ушкодження

Злочини проти життя та здоров’я вважаються одними з найсерйозніших, оскільки існує посягання на те, що часто неможливо компенсувати фінансово. Відносно злочинів цієї категорії передбачені різні види покарання, найбільш серйозним з яких є довічне ув’язнення. Слід зазначити, що такі злочини скоюються як з наміром людини і без нього, так і в стані сильного емоційного сплеску (афекту) або під впливом наркотиків. Залежно від різних факторів ситуація людини може покращитися або погіршитися.

Який вид відповідальності передбачається за умисне нанесення легких тілесних ушкоджень?

Відповідальність за даний злочин передбачена ст.125 чинного ККУ.

Підстави для залучення Вид відповідальності

ч.1 умисне легке тілесне ушкодження; Штраф до 50 годин або громадські роботи на строк до 200 годин, або виправні роботи на строк до 1 року.

ч.2 умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності; Карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин або виправними роботами на строк до 1 року, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років.

Ступінь тяжкості отриманих травм визначається судово-медичним експертом на підставі Постанови Міністерства охорони здоров’я No. 6 від 17.01.1995. Якщо пошкодження призвело до невеликого погіршення здоров’я на строк до 6 днів, то вони кваліфікуються як легкі тілесні без наслідків. До них відносяться садна, подряпини, забої. Покарання за них встановлює частина 1 ст. 125 кримінального кодексу.

Якщо травми привели до розладу здоров’я, яке тривало від 7 до 21 дня, і короткою непрацездатності до 9%, то вони незначні і з наслідками. Це можуть бути синці, гематоми з набряками, подряпини з кров’ю.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

  • легкі травми, нанесені через необережність, не тягнуть покарання за законодавством.
  • кримінально карані тільки ті легкі тілесні ушкодження, які були завдані умисно.

Побої не тілесні ушкодження

Побої – це не тілесні ушкодження. Вони наносяться багаторазово, але не залишають видимих ​​слідів на тілі. Це інший злочин, яке передбачається ст. 126 КК України.

Кримінального покарання можна уникнути, якщо легкі тілесні ушкодження наносилися в стані афекту, перевищили межі необхідної оборони або заходів, які були прийняті для затримання злочинця.

Отже, адвокат у кримінальних справах в злочинах, пов’язаних з фізичним збитком з метою захисту підозрюваного клієнта, часто стикається з завданням довести, що злочин це тільки фізична шкода, а не інші злочини з більш складними структурами. Співробітники правоохоронних органів часто інкримінують абсолютно інші злочини з більш складними складами, тому адвокат – це людина, що максимально простежить за тим, яку кваліфікацію дають злочину, які ви зробили або жертвою якого стали.

В інтересах адвоката з’ясувати всі обставини злочину та зрозуміти, чи було воно скоєно цією особою. Він повинен належним чином підготувати клієнта до слухання і зібрати докази. Важливо розуміти, що тільки справжній фахівець у своїй галузі може правильно побудувати лінію захисту і захистити вас від порушення ваших прав.

Тому, якщо у вашому житті відбувається аналогічна ситуація: вас заарештували або намагаються притягти до відповідальності за вчинення злочину щодо життя і здоров’я, негайно використовуйте своє невід’ємне право на захист.

Наша компанія не допустить спотворення правди і зроблять все можливе для захисту ваших прав і запобігання судового переслідування невинної особи.

Цікавить консультація юриста по тілесних ушкодженнях? Або допомога адвоката телефонуйте: 0679380165