Усиновлення дитини правова допомога юриста Львів
На сьогоднішній день усиновлення визнано пріоритетною формою влаштування тих дітей, які залишилися з тих чи інших причин без батьківського піклування. Порядок здійснення процедури усиновлення регулюється відповідно до ключових нормативних актів, які містяться в Сімейному Кодексі України, яка затверджує умови передачі неповнолітніх дітей в порядку усиновлення або удочеріння з подальшим контролем над умовами їх проживання і виховання усиновлювачами і так далі.
До списку можливих усиновителів відносяться особи, які досягли повноліття і є дієздатними. Винятком в даному випадку є ті особи, які:
- Визнані недієздатними або обмежені у своїй дієздатності.
- Знаходяться в офіційному шлюбі, де один з подружжя є недієздатним або визнаний обмеженим в своїй дієздатності.
- Були позбавлені батьківських прав або обмежені в них.
- Були відсторонені від опікунських зобов’язань у зв’язку з порушенням порядку виконання обов’язків, покладених на офіційного опікуна.
- Вже мали статус усиновителів, але були позбавлені його відповідно до судового рішення, яким підтвердили факт порушення зобов’язань.
- Не мають можливості усиновити неповнолітню дитину у зв’язку зі станом здоров’я.
- Які не мають у своєму розпорядженні стабільного доходу, якого достатньо для забезпечення необхідного прожиткового мінімуму неповнолітній дитині.
- Не мають постійного місця проживання.
- Мають або мали в минулому судимість, а також піддаються або піддавалися в минулому кримінальному переслідуванні.
- Складаються в шлюбі, де обоє є особами однієї статі.
У випадках усиновлення неповнолітньої дитини обов’язковою умовою є отримання згоди з боку батьків. Згода оформляється в письмовому вигляді в форматі заяви, завіреної нотаріусом. Аналогічним чином чинне законодавство передбачає можливість вираження згоди в суді в рамках усиновлення. При цьому біологічні батьки дитини мають право на відгук вираженої згоди до того, як судом було прийнято рішення на користь усиновлювачів у справі про усиновлення.
Законом передбачені випадки, коли згода з боку батьків про усиновлення не потрібна:
- Якщо батьки дитини невідомі або суд визнав їх безвісти відсутніми.
- Якщо суд визнав біологічних батьків дитини недієздатними або батьки були позбавлені батьківських прав.
- Якщо суд виявив факт роздільного проживання батьків з дитиною на протязі більше півроку з супутнім ухиленням від зобов’язань щодо її виховання та утримання при відсутності поважних причин.
Закон передбачає наявність поняття таємниці при усиновленні. Таким чином, дані про усиновлення охороняються чинним законодавством.
Яку роль відіграє суд у випадках, коли ви плануєте усиновити дитину?
Кожна справа з усиновлення передбачає обов’язковий розгляд в порядку суду. Суд здійснюється при безпосередній і обов’язкової участі усиновителів, прокурора, представників органів опіки та піклування. Суд розглядає справи по усиновленню в порядку окремого провадження, керуючись правилами.
Виникнення прав і обов’язків, прийнятих для усиновителів і усиновлених, відбувається в день, коли рішення суду набирає законної сили. Після того як суд прийняв відповідне рішення і це рішення вступило в законну силу, суд направляє виписку за рішенням суду про встановлення або відмову в усиновленні в органи РАЦС.
Правом на скасування рішення про усиновлення неповнолітньої дитини має тільки суд. Скасування рішення в справах про усиновлення передбачає розгляд в суді при безпосередній і обов’язковій участі прокурора, а також представників органів опіки та піклування.
Скасування позитивного рішення з питання, пов’язаного з усиновленням дитини в судах, відбувається в наступних випадках:
- При ухиленні усиновителів від виконання покладених зобов’язань та батьківської функції.
- При зловживанні правами батьків.
- При жорстокому поводженні з усиновленими дітьми.
- При виявленні факту хронічного захворювання у вигляді алкоголізму або наркоманії.
- При наявності інших підстав для скасування позитивного рішення про усиновлення, які виходять з інтересів усиновленого та враховують його думку.
Усиновлення передбачає розгляд в порядку суду і супутніх важливих питань. Наприклад, суд вирішує питання про збереження або зміну прізвища, імені та по батькові дитини. Також суд приймає рішення про збереження за дитиною права на отримання пенсії та належних йому посібників. Суд може прийняти рішення про збереження прав родичів батьків дитини на спілкування з ним у разі, якщо батько визнаний померлим.
Допомога юристів в питаннях усиновлення
Незважаючи на актуальну проблему дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлення залишається досить складним і трудомістким питанням. Недостатньо висловити своє бажання на усиновлення в суді або просто «вибрати дитину». Найчастіше потенційним усиновителям потрібна кваліфікована юридична допомога адвокатів відповідного профілю.
Завдяки консультації з юристом ви зможете підготуватися до подання своїх прав та інтересів в суді. В залежності від побажань клієнта представництво в суді може входити в список послуг, що надаються.
Наші адвокати знають все про особливості чинного законодавства та його вимоги до усиновителів. До уваги клієнтів пропонується також окремий вид послуг, пов’язаний з отриманням позитивного рішення в суді іноземними громадянами та особами без громадянства. Крім того, ми беремося за складні випадки, коли справи в суді розглядаються під суворим контролем органів опіки та піклування.
Зверніться до нас на етапі підготовки до процесу і розгляду справи у суді, щоб отримати кваліфіковану допомогу провідних адвокатів. Зв’язатися з фахівцями з питань суду в справах усиновителів можна за телефоном, вказаним в розділі «Контакти». Зателефонуйте нам зараз 0679380165 , і отримаєте професійну консультацію і докладні відповіді на будь-які ваші запитання, пов’язані з даним напрямком.